Podłogi kafelkowe: Wzory i układy, które ożywią każde pomieszczenie

Podłogi kafelkowe to wybór, który zasługuje na uznanie. Nie tylko zapewniają długoletnią trwałość, ale również pozwalają na kreowanie niebanalnych i ciekawych przestrzeni. Nic dziwnego, że coraz częściej kafelki upatrujemy jako modny element wykończenia wnętrz.

1. Klasyka w nowej odsłonie

Klasyczne, jasne kafelki ciągle cieszą się sporym zainteresowaniem, ale teraz pojawiają się w bardziej interesujących wzorach i układach. Możemy pójść w kierunku delikatnych, pastelowych odcieni, bądź zdecydować się na mocne i wyraziste kontrasty. W każdej opcji, klasyka nabiera nowego znaczenia.

2. Retro miks z nowoczesnością

W ostatnim czasie bardzo modne stały się kafelki o wyraźnych wintydżowych korzeniach. Łączone są one jednak z innymi, bardziej nowoczesnymi elementami. W efekcie otrzymujemy stylową mieszankę, która jednocześnie nawiązuje do przeszłości, a jednocześnie na czasie.

3. Geometryczne kształty

Geometryczne kształty, zwłaszcza trójkąty, to obecnie absolutny hit wśród projektantów wnętrz. Układanie kafelków w ten sposób wymaga trochę więcej pracy, ale efekt jest tego warty. Świetnie sprawdzą się szczególnie w małych łazienkach, gdzie pozwolą na zwiększenie wizualnej przestrzeni.

4. Malowane kafelki

Jeżeli lubimy styl rustykalny, to warto zdecydować się na kafelki, które zostały udekorowane techniką ręcznego malowania. Mogą one być trudniejsze do utrzymania w czystości, ale za to z pewnością wyróżnią się na tle innych, typowych kafli.

5. Wzory roślinne

Kafelki o wzorach roślinnych wprowadzą do wnętrza odrobinę romantyzmu i naturalności. Oczywiście, nie musimy od razu pokryć nimi całej podłogi – mogą one stanowić jedynie subtelną ozdobę, np. na jednej ścianie w pokoju dziennym, albo na chodniku przed wejściem do domu.

Podsumowując, wybierając kafelki, mamy mnóstwo możliwości do wyboru. Warto jednak pamiętać, że to nasze preferencje i styl decydują o tym, co zabieramy do domu. Kafelki to wydatek, który może nam służyć przez wiele lat, więc warto zastanowić się nad wyborem i znaleźć coś, co będzie nas cieszyć i zachęcać do wprowadzenia w życie kolejnych projektów wystroju wnętrz.