Aranżacje podłóg w stylu industrialnym: Wyjątkowy charakter i surowy urok

W ostatnim czasie bardzo modne stały się aranżacje wnętrz w stylu industrialnym. Charakteryzuje się on surowymi materiałami, minimalizmem oraz chłodnymi barwami. Jednym z kluczowych elementów takiego stylu są podłogi, które najczęściej wykonuje się z betonu, drewna lub kamienia. Modele te bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku mieszkań loftowych oraz przestrzeni biurowych.

Beton – surowa prostota

Podłoga betonowa to niezwykle popularna propozycja. Betonowe posadzki są łatwe w utrzymaniu, wytrzymałe, a zarazem odpowiednio dobrane wyglądają bardzo elegancko. Pasują do każdego stylu industrialnego, od bardzo surowego, aż do tych o nieco bardziej eleganckim charakterze. Właściwie zabarwiony beton sprawia wrażenie surowości i prostoty, a w odpowiedniej aranżacji nie musi wyglądać zimno i nieprzyjemnie.

Drewno – ciepły kontrast

Podłogi z drewna to kolejna atrakcyjna propozycja, która niezwykle dobrze sprawdza się w industrialnych aranżacjach. Dębowe lub sosnowe deski dając efekt wybarwionej od dawna podłogi, potrafią dopełnić stylistycznie surowe wnętrze. Tego typu podłogi to ciepły kontrast do surowych ścian i mebli, co dodatkowo podkreśla oryginalność takiego wnętrza. Wszystko zależy tutaj od wybarwienia drewna i koloru fug.

Kamień – nierównomierność i naturalność

Kamienie pozyskiwane z rzeki, kruszony piaskowiec czy groszkowa kostka – to właśnie dzięki kamieniom, na przestrzeni lat powstały piękne i nieszablonowe posadzki. Główną zaletą tego typu podłogi jest naturalność i nierównomierność. Podłoga kamieniowa nadaje wnętrzu industrialnego charakteru, dlatego wykorzystywana jest często w przestrzeniach publicznych – centrach handlowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Podsumowanie

Aranżacje podłóg w stylu industrialnym to wyjątkowy charakter i surowy urok. Wybierając odpowiednią formę podłogi, można nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Beton, drewno i kamień to materiały bardzo różne w swym wyrazie. Z odpowiednio dobranym aranżem potrafią stworzyć oryginalne i klimatyczne wnętrza.