Nienaganny sufit, gładkie ściany, podłoga, a nawet meble idealnie dopasowane do wystroju wnętrza nie sprawią, że remont będzie kompletny. Teraz gdy główne prace są już wykonane, nie zapomnij spersonalizować swojego mieszkania za pomocą dekoracji. Oto podstawy urządzania domu, które z pewnością Cię zainspirują.

Ciemne ramy okienne

Ciemny kolor ramki to dość nietypowe rozwiązanie, na które nie odważyło się jeszcze wiele osób. Wszyscy są przyzwyczajeni do standardowego białego koloru. Wybór ciemnej farby ma jednak swoje zalety. Kolor popielaty, fioletowy lub nawet czarny dobrze kontrastuje z monochromatycznym tłem pomieszczenia.

Kwiaty

Jeśli nie jesteś zwolennikiem kolorowych tapet ani zasłon z kwiatowym nadrukiem, ale mimo to chcesz, aby w domu zagościła wiosna — postaw wazon z kwiatami. Kwiaty mogą odmienić każde wnętrze. Pasują do każdego pomieszczenia (nawet do łazienki). Bujny bukiet bzu w wazonie w stylu vintage doda szyku salonowi w stylu art deco, a wiązanka jasnych tulipanów ożywi minimalistyczną sypialnię.

Więcej światła

Światło dzienne przy toaletce, lampki LED na suficie, lampki do czytania, świece nadające romantyczny nastrój — wszystko to składa się na stworzenie odpowiedniej atmosfery w domu o każdej porze. Nie zapominaj o tym podczas urządzania pokoju. Rozważ lekkie papierowe lampiony. Zawieś kilka takich lampionów pod sufitem, a będziesz zaskoczony, jak bardzo przestronne będzie pomieszczenie.

Ciemna sypialnia

Dlaczego nie? Sypialnia jest idealnym miejscem do takich eksperymentów. Ciemne kolory działają uspokajająco i pomagają się zrelaksować. Jeśli czerń nie jest dla Ciebie odpowiednia, wybierz stonowane odcienie ciemnej szarości, błękitu lub fioletu.

Wnętrza warstwowe

Nie każdy czuje się komfortowo w pomieszczeniu, w którym wszystkie rzeczy są ukryte za drzwiami szafek, a czystość wydaje się niemal sterylna. Na stoliku kawowym lub w jego pobliżu połóż półki z książkami i ulubionymi czasopismami. Połóż kratę i kilka poduszek na kanapie. Kilka przedmiotów “przypadkowo” pozostawionych na uboczu tworzy atmosferę komfortu i przytulności.