Posiadanie oryginalnych mebli, takich jakich nie ma nikt poza nami może sprawić wiele satysfakcji. Samodzielne wykonywanie mebli w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Samodzielnie wykonane meble często zachwycają niepowtarzalnym designem oraz precyzją wykonania. Aby były one podwójnie ładne, należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiednich materiałów. Jednymi z nich są obrzeża meblowe. Nie wiesz jak wybrać je, aby meble prezentowały się dobrze oraz dobrze służyły przez długie lata? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jakie obrzeża meblowe wybrać oraz czym kierować się podczas tworzenia własnych mebli.
Wbrew pozorom obrzeża meblowe odgrywają bardzo ważną rolę. Źle dobrane bądź te złej jakości bardzo szybko rzucają się w oczy i są w stanie bardzo oszpecić naszą konstrukcje. Na rynku dostępne są dwa wiodące rodzaje obrzeży meblowych – obrzeża PCV i obrzeża ABS. Nie wiesz, które wybrać? Ten tekst został stworzony właśnie z myślą o tobie.
Obrzeża PCV – charakterystyka i czy warto?
Obrzeża PCV mają bardzo wiele zalet, a do tego są szczególnie polecane wszystkim początkującym stolarzom. Po pierwsze są one bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zadrapania, ścieranie oraz uderzenia. To również najlepszy sposób, aby zabezpieczyć płytę meblową przed wodą. Dodatkowo, tego rodzaju obrzeża charakteryzują się dużą łatwością montażu, co jak już zostało wcześniej wspomniane wyjątkowo przypada do gustu stolarzom bez większego doświadczenia. Tego rodzaju elementy wykończenia wyróżniają się również dużą elastycznością i idealnie przylegają do mebli.
Obrzeża ABS – charakterystyka i czy warto?
Obrzeża ABS już jakiś czas temu stały się dużą konkurencją dla tych wykonanych z PCV. Tego rodzaju elementy wykończenia są znacznie bardziej przyjazne środowisku i ekologiczne, ponieważ nie mają w swoim składzie żadnych trujących związków, np. metali ciężkich – nadają się do pełnego recyklingu.
Najnowsze komentarze