Aranżacja domowego salonu to bardzo kreatywne i wymagające zadanie. Biorąc pod uwagę nasze potrzeby oraz główne funkcje pokoju dziennego, meble do salonu powinniśmy dobrać zarówno pod kątem ich estetyki oraz praktyczności w codziennym użytkowaniu. Końcowy efekt powinien pozwolić nam na odpoczynek w przytulnym wnętrzu, które wciąż pozostanie przestronne. Meble nie powinny zawłaszczyć salonu, a z drugiej strony zbyt mała ich liczba może powodować odczucie braku, niepełnego wyposażenia tego miejsca.

Meble do salonu możemy podzielić przede wszystkim ze względu na styl ich wykonania. Tu rozróżniamy klasyczne modele mebli oraz te nowoczesne, którymi każdego roku zaskakują nas projektanci. Pod kątem stylistycznym meble powinny być dopasowane do naszych preferencji oraz aranżacji salonu, jaką chcemy uzyskać. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami i lubimy solidne, klasyczne meble, to będzie to dobry wybór. W przypadku bardziej nowoczesnych miejsc i ludzi, którzy żyją w szybkim tempie i jednocześnie uwielbiają zaskakiwać, lepszym wyborem mogą być nowoczesne meble.

Co powinno znaleźć się w salonie?

Są meble, które powinny znaleźć się w praktycznie każdym salonie. Wśród nich znajdują się między innymi zestawy wypoczynkowe. Wygodna sofa, kanapa lub narożnik szybko stanie się głównym siedliskiem salonowym, wokół którego będzie toczyło się życie domowników. Jeżeli wielkość salonu nam na to pozwala, warto rozważyć również zakup wygodnych foteli, czyli jednoosobowych siedzisk, które uwielbiamy. Towarzystwem dla tych mebli może być stolik kawowy lub ława, na której możemy postawić między innymi smaczną kawę lub położyć książkę.

Oprócz kącika wypoczynkowego, w salonie bardzo często mamy również kącik telewizyjny. Tu warto postawić na funkcjonalną komodę lub szafkę RTV, które pozwolą nam na umieszczenie telewizora i towarzyszących mu sprzętów w ładzie oraz z zachowaniem estetyki. Dodatkowe szafy lub witryny również doskonale odnajdują się w salonie. Kolejny zestaw, o którym warto pomyśleć, to stół z krzesłami. Meble te świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych posiłków lub zabaw, a taki kącik jadalniany w salonie może być na wagę złota. Każdy z tych mebli znajdziemy obecnie zarówno w opcji klasycznej oraz nowoczesnej, a tylko od nas zależeć będzie, w którym kierunku pójdziemy z aranżacją naszego pokoju dziennego.