Podłogi w stylu vintage to wybór dla osób, które cenią sobie klimat i niepowtarzalność. Takie podłogi odzwierciedlają ducha przeszłości, wprowadzając do wnętrz ciepło i nostalgiczny charakter. Jakie są zalety takiej aranżacji? Przede wszystkim można ją dostosować do różnych stylów, tworząc niepowtarzalne i oryginalne wnętrza.

1. Czym jest styl vintage?
Styl vintage to moda na przemijające trendy i powrót do stylu z lat 20., 30. czy 50. XX wieku. Charakteryzuje się on przede wszystkim ubraniami, meblami, czy dodatkami z tamtych czasów. Jednak do stylu vintage można zaliczyć również podłogi. Podłogi w takim stylu to najczęściej deski z litego drewna, o wyżłobionych uszkodzeniach, co nadaje im wyjątkowego charakteru.

2. Zalety stylu vintage
– Niepowtarzalny styl – dzięki temu, że podłogi vintage posiadają liczne, charakterystyczne uszkodzenia, każdy ich egzemplarz jest inny i niepowtarzalny.
– Odpowiednim wykończeniem można uzyskać wyjątkowy styl charakterystyczny dla lat minionych.
– Uniwersalność – styl vintage znakomicie komponuje się ze różnymi wnętrzami, począwszy od klasycznych, po nowoczesne wystroje.
– Ciepło i elegancja – podłogi w stylu vintage wprowadzają do wnętrza ciepły klimat, a także elegancję i styl.

3. Jakie deski wybrać?
Deski podłogowe w stylu vintage produkowane są głównie z litego drewna. Takie wykończenie sprawia, że podłoga nabiera sporej trwałości i odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ale istotnym elementem są również wykończenia powierzchniowe podłogi, które uwydatniają naturalne walory drewna.
W przypadku podłóg vintage dodano specjalne uszkodzenia o charakterze podobnym do zadrapań, wykonywane mechanicznie, co nadaje podłodze stylowy charakter.

4. Podsumowanie
Podłogi w stylu vintage to doskonały wybór dla osób ceniących sobie niebanalne, klimatyczne i niepowtarzalne wnętrza. Przy wyborze takiej podłogi warto zainwestować w solidne wykończenia i uszkodzenia mechaniczne, które wprowadzą do pomieszczenia odrobinę nostalgii i ciepła. Tworząc takie wnętrza, można połączyć różne style bądź zdobić je dodatkami w stylu retro.

5. Kilka inspiracji
– Ciemnow brązowe podłogi z charakterystycznymi uszkodzeniami pasują do nowoczesnych wnętrz, dodając im elegancji i stylu.
– Bielona podłoga, w stylu shabby chic, włożona w intrygujące, klasyczne wnętrze, uwydatnia jej walory i dodaje mu lekkości.
– Deski podłogowe z odcieniami szarymi łączą w sobie nutkę klasycyzmu i stylu vintage, wprowadzając do pomieszczenia stylowy akcent.