Minimalistyczna sypialnia na pierwszy rzut oka kojarzy się z białymi ścianami, łóżkiem, jedną lampą i w zasadzie tyle. Bardziej zorientowani mogą powiedzieć, że to nawiązanie do szwedzkiego stylu, który charakteryzuje chłód i pewnego rodzaju pragmatyzm oraz funkcjonalność w tym pomieszczeniu. To bardzo dobre skojarzenia, bo właśnie stąd nadeszła ta inspiracja do Polski. Dzięki temu artykułowi dowiesz się co charakteryzuje minimalistyczne sypialnie oraz być może sam dasz się namówić na zastosowanie tego stylu.

Idealne rozwiązanie dla samotnie mieszkającego mężczyzny? Oj tak!

Jeżeli mieszkasz sam, żyjesz systemem praca-dom bądź nawet wiele wieczorów spędzasz poza swoim miejscem zamieszkania, to jest to dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Polecamy je głównie samotnie mieszkającym mężczyznom z powodów przede wszystkich praktycznych – mniej mebli w pokoju to mniej sprzątania. W zasadzie takie pomieszczenie możesz posprzątać w parę minut, chociaż kwestią jest też to, jaki masz rodzaj podłogi; do odpowiedniego wykorzystania minimalizmu rekomendowalibyśmy panele, które będą idealnym uzupełnieniem jasnych ścian, które charakteryzują minimalistyczne sypialnie.

Styl absolutnego minimum może się kojarzyć z biedą, lecz raczej jest to stwierdzenie dalekie od prawdy, gdyż mało nie oznacza źle. Poprzez umiejętny dobór mebli możesz uzyskać efekt wolnej przestrzeni oraz będziesz czuł się odpowiednio zrelaksowany. Postaraj się by każdy element twojej sypialni miał jakieś znaczenie i by był funkcjonalny. Przykładem może być szafka, którą postawisz koło łożka i jednocześnie w niej znajdziesz takie rzeczy jak laptop, czy ładowarka do telefonu, a w nocy będzie można na niej położyć telefon.

Jest to odpowiedni styl dla mężczyzny z powodu prostoty. Rzeczy w Twoim pomieszczeniu nie powinny ze sobą kontrastować na zasadzie jaskrawości kolorów, lecz stosowaniu prostych wzorów jak właśnie białe, czy też ciemne meble, czy pościel w kratkę i na takiej zasadzie staraj się komponować przedmioty.