Stół rozkładany z krzesłami to idealna propozycja dla mieszkań, w których nie mamy zbyt wiele przestrzeni, a zależy nam na komforcie wspólnie spożywanych posiłków. Stół, jak każdy mebel wymaga specjalnej pielęgnacji. Czy rozkładany stół wymaga specjalnego traktowania? To wszystko zależy od materiału, z którego został wykonany oraz rodzaju mechanizmu, który pozwala na jego rozkładanie. Co potrzebne nam jest do zadbania o dobrą kondycję stołu oraz na co zwrócić uwagę, aby mebel pozostał w nienagannym stanie przez długie lata?

Z jakiego materiału powinien być wykonany stół?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany stół. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, zajrzyj na stronę Meble.pl. Szczególnej pielęgnacji wymagają rozkładane stoły wykonane z drewna. Tutaj niezbędny jest zakup specjalnego preparatu, który pozwoli na bezpieczne czyszczenie drewnianych powłok. Powinieneś się również zaopatrzyć w miękką ściereczkę, wykonaną z mikrofibry. Postaw na dobrej jakości model, który pozwoli Ci na bezpieczną pielęgnację bez ograniczeń.

Do stołów ze szklanym blatem zdecydowanie przyda Ci się tradycyjny płyn do mycia szyb. Blat należy najpierw oczyścić przy pomocy wilgotnej ścierki, na przykład nasączonej płynem do naczyń, a następnie wypolerować przy użyciu płynu do szyb. Polerowanie w ten sposób sprawi, że Twój stół zawsze będzie prezentował się estetycznie i świeżo.

Najwięcej problemu sprawiają stoły wykonane z tworzyw sztucznych na wysoki połysk. Istnieje duże ryzyko ich zarysowania. Oprócz odpowiedniego detergentu, powinieneś się skupić na doborze dobrej, miękkiej szmatki. Czyszczenie możesz zakończyć, podobnie jak w przypadku szklanego blatu płynem do szyb, który pozwoli Ci wyeliminować nieestetyczne zamazy i brzydkie smugi. Czyszczenie przy pomocy tego detergentu jest szybkie i bezpieczne dla powłoki mebla.