W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na podłogi drewniane, gdyż są one nie tylko trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale także dodają wnętrzu elegancji oraz ciepła. Jednakże, nie każdemu chce się decydować na tradycyjne rozwiązania. Właśnie dla takich osób, proponujemy odważne połączenia kolorów i faktur!

1. Modne kolory
Na rynku dostępne są już nie tylko klasyczne podłogi drewniane o naturalnym tonie, ale także w nowoczesnych odcieniach. Od jasnego blondu, przez ciepły kasztan, aż po ciemny orzech – wybór jest niemal nieograniczony. Decydując się na odcienie pochodzące np. z palety szarości czy bieli, wnętrze nabierze nowoczesnego i stonowanego charakteru.

2. Faktury w nowoczesnym wydaniu
Coraz więcej producentów podłóg kładzie nacisk na nietypowe faktury. Obecnie na rynku można znaleźć drewniane panele z błyszczącymi fakturami, a nawet z efektem przetarcia. Takie rozwiązania pozwolą wprowadzić do domu szczyptę industrialnego klimatu.

3. Odważne połączenia
Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania świeże powietrze, warto postawić na innowacyjne rozwiązania. Śmiała kombinacja kolorów i faktur wcale nie musi oznaczać bałaganu w wyglądzie. Oto kilka przykładów odważnych połączeń:
– panele z błyszczącymi fakturami i matowe w innych odcieniach,
– jasne panele drewniane z czarnymi przerywającymi paskami,
– podłogi o designie patchwork.

4. Minimalistyczne podejście
Jeśli nie masz odwagi na wyraźne połączenie kolorów czy faktur, warto zwrócić uwagę na minimalizm. W takim przypadku proponujemy drewno w jednym kolorze i jednorodną powierzchnię. Takie podejście skupi uwagę na całokształcie pomieszczenia, a jednocześnie podkreśli piękno podłogi drewnianej.

5. Podsumowanie
Nie oznacza to jednak, że musimy mieć podłogi drewniane w kolorze brązowym czy naturalnym. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które dodadzą pomieszczeniu innowacyjności i wyjątkowości. Ośmielmy się więc podążać za nowymi trendami i kreatywnymi pomysłami!