Jeśli planujemy na naszej działce, obok domu postawić sobie garaż, to musimy zastanowić się w jakiej technologii to uczynić. Zasadniczy jest tutaj rodzaj konstrukcji – murowany lub drewniany. Pierwszy nadaje się, kiedy planujemy zbudować solidne pomieszczenie na dziesięciolecia, z kolei drugi zyskuje coraz większą popularność i jeżeli będziemy kierować się obecnymi trendami, to powinniśmy zdecydować się właśnie na drewnianą konstrukcję w technologii szkieletowej.

CO TO JEST TECHNOLOGIA SZKIELETOWA?
Powinniśmy ją kojarzyć szczególnie z domami w Ameryce Północnej, tam występuje wiele takich konstrukcji. Budowa garażu w technologii szkieletowej składa się z gotowych prefabrykatów. Obiekt opierający się na tej technologii jest łatwiejszy do zaprojektowania i wzniesienia, co przekłada się na możliwość szybszego rozpoczęcia użytkowania. Dodatkowo będzie można dobudowywać kolejne pomieszczenia, jeśli zabraknie nam miejsca na trzymanie naszych rzeczy.

WADY I ZALETY TECHNOLOGII SZKIELETOWEJ
Do zalet możemy zaliczyć czas budowy, przy dobrze zorganizowanej pracy potrwa ona nawet do 4 miesięcy. Jest tańsza niż technologia murowana. Umożliwia łatwiejszy i sprawniejszy remont budynku. Do wad należą takie czynniki jak wymagana odpowiednia jakość materiałów do budowy oraz mała liczba profesjonalnych wykonawców takich projektów.