Stawianie profesjonalnych podłóg wymaga dobrych narzędzi. Bez nich prace będą trudne i czasochłonne. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych narzędzi, które sprawdzą się podczas montażu podłóg.

Narzędzia podstawowe

1. Piła – najważniejsze narzędzie podczas montażu podłóg. Wymagana jest piła o odpowiednim kształcie i wielkości, która pozwoli na dokładne cięcia.

2. Młotek – młotek jest niezbędnym narzędziem do wbijania gwoździ, które mocują deski podłogowe.

3. Młotek gumowy – młotek gumowy pozwala na wbijanie desek bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. W wypadku uderzenia wzdłużnego młotek powoduje rozwarstwienie deski. Młotek gumowy jest dobrą alternatywą dla tradycyjnego młotka.

4. Zestaw do pomiaru wilgotności – wilgotność podłoża to bardzo ważna kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę podczas montażu podłóg. Zestaw pomiarowy pozwala na dokładne określenie wilgotności powierzchni.

5. Przyrząd do nakładania kleju – klejenie podłog wymaga przemyślanego podejścia. Przyrząd do nakładania kleju pozwala na równomierne rozprowadzenie kleju na powierzchni podłogi.

6. Przyrząd do cięcia – w przypadku podłóg laminowanych, witryfikowanych itp. konieczny jest przyrząd do cięcia. Pozwala to na dokładne cięcie desek według określonych wymiarów.

Narzędzia pomocnicze

1. Latarka – składanie podłóg wymaga dokładności. Latarka pozwala na lepsze narzucenie światła na określony obszar i pozwala na dokładniejsze wykonanie prac.

2. Miarka – precyzyjna miarka pozwalająca na dokonanie dokładnych pomiarów.

3. Kolorystyka – koloryzowanie podłóg wymaga wiedzy na temat kolorów i ich połączeń. Dobre narzędzie do pomocy w tym zakresie to profesjonalna kolorystyka.

4. Ochrona osobista – przy montażu podłóg konieczne jest korzystanie z odpowiedniej ochrony osobistej. Odpowiednie buty, gogle ochronne, rękawice i odzież to podstawowe narzędzia do zapewnienia bezpieczeństwa podczas pracy.

Podsumowanie

Montaż podłóg wymaga nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniego wyposażenia w narzędzia. Podstawowe narzędzia to piła, młotek, młotek gumowy, zestaw do pomiaru wilgotności, przyrząd do nakładania kleju i przyrząd do cięcia. Narzędzia pomocnicze to latarka, miarka, kolorystyka oraz ochrona osobista. Wybierając narzędzia, należy zwrócić uwagę na ich jakość, ponieważ dobrze wykonane narzędzia będą służyć przez wiele lat.