Podłogi korkowe to nie tylko przyjazna dla środowiska i naturalna opcja, ale także bardzo ciepła i estetyczna. Zanim zdecydujemy się na wybór materiału do pokrycia podłogi warto zastanowić się, jakie są zalety korka.

Naturalność korka

Cork jest pochodzenia roślinnego, a ich zbiór nie wiąże się z wycinaniem drzew, jak ma to miejsce w przypadku większości innych materiałów pochodzenia roślinnego. Jest to w 100% naturalny materiał, który pozyskiwany jest z kory dębu korkowego. Nie tylko rośnienie dębu nie wiąże się z wycinaniem drzew, ale także przyszłe zbiory korka będą też przyjazne dla środowiska.

Ciepło korka

Podłogi korkowe są materiałem, który jest bardzo przyjemny w dotyku, a to za sprawą jego właściwości, które zapewniają ciepło pod stopami nawet w chłodniejszych pomieszczeniach. Kork doskonale izoluje podłogę i ogrzewające tworzywo wypełnia niemal każdą wolną przestrzeń. Dzięki temu zimny grunt może stać się przytulnym i ciepłym miejscem.

Estetyka korka

Nowoczesne podłogi korkowe są materiałem o wysokiej estetyce i różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu można dobrać idealną wersję do każdego wnętrza. Z powodzeniem można do korka dobrać folie imitujące materiały pochodzenia naturalnego, jak np. drewno czy kamień.

Odporność korka na wilgoć i ścieranie

Podłogi korkowe są jednym z najbardziej odpornych na wilgoć materiałów, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do łazienek czy też kuchni. Ponadto korek jest materiałem, który z powodzeniem jest odporny na ścieranie i zarysowania.

Szybki i łatwy montaż

Podłogi korkowe montuje się bardzo łatwo i szybko, a to za sprawą systemów zatrzaskowych lub klejących, tak więc koszt wykonywania prac przez profesjonalistów będzie dość niski.

Podłogi korkowe to wybór, który warto rozważyć w przypadku remontu lub budowy swojego domu. To materiał naturalny, przyjazny dla środowiska i przede wszystkim ciepły. Ponadto kork doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie wilgoć i ścieranie są na porządku dziennym.