Na rynku jest tak szeroki wybór karm, że można się pogubić. Warto wybrać karmę dobrej jakości, ale niekoniecznie najdroższą, gdyż często te najdroższe karmy nie są warte swojej ceny. Dzisiejsze porady dla właścicieli psów będą krążyły właśnie wokół tej tematyki.

 

Najlepszym sposobem żywienia jest oczywiście BARF, czyli dieta oparta na tym, co sami przygotowujemy, jednak nie każdy ma na to czas. Dobra karma (mokra czy sucha) w większości składa się z mięsa, przy czym na opakowaniu powinny być wymienione gatunki mięsa, jakie się w karmie znajdują. Jeżeli karma zawiera zboża, to też powinny być one wymienione. Karmy bardzo dobrej jakości zawierają również jabłka (niektóre firmy wymieniają nawet rodzaje jabłek, które zostały użyte do produkcji danej karmy).

Główną wadą karmy suchej jest to, że pies powinien mieć więcej wody, ale- z drugiej strony- gdy karmimy pupila karmą suchą, mamy pewność, że się nią nie przeje. Wadą karm mokrych jest to, że ona ma bardzo krótki okres przydatności do spożycia oraz osiada się na zębach.
W poszukiwaniu dobrej karmy można zajrzeć nawet do supermarketu, gdyż nie jest ważne, gdzie została ona kupiona, ale ważny jest jedynie jej skład.

Porady na temat psów znajdziesz na https://petportal.pl/porady/