Uprawianie sportu daje wiele radości i satysfakcji. Odpowiednio dopasowana dyscyplina sportowa, wpływa na wygląd zewnętrzny, na samopoczucie i oczywiście na zdrowie. Warto jednak pamiętać o tym, że uprawianie sportu może prowadzić do kontuzji, w tej kwestii szczególnie kolana są narażone. Należy więc być bardzo ostrożnym przy uprawianiu sportów i nie ignorować pierwszych objawów kontuzji.

Naciągnięte więzadło poboczne piszczelowe

Bardzo częstym urazem kolana jest więzadło poboczne piszczelowe naciągnięcie. Jest to pierwszy stopień urazu więzadła, który szybko zauważony, da się wyleczyć. Naciągnięcie więzadła, dotyczy zaledwie 1/3 ilości włókien. Objawia się ono lekkim bólem, szczególnie podczas chodzenia, wchodzenia po schodach czy w czasie uprawiania sportu. Kolano może być także w tym miejscu drażliwe i tkliwe. Nie powinno się lekceważyć tych pierwszych symptomów, że z kolanem dzieje się coś niedobrego.

Leczenie naciągnięcia

Leczenie w tym wypadku nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy odpoczynek, unikanie intensywnego ruchu a także miejscowego unieruchomienie kolana.