Podłogi w pasy: jak zastosować wzór pasków w różnych stylach wnętrzarskich

Trendy w wykończeniu podłóg są bardzo dynamiczne i zmieniają się z roku na rok. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się podłogi w pasy. Ich charakterystyczny wzór dodaje przestrzeni elegancji i stylu. Warto jednak wiedzieć, jak zastosować taką podłogę w różnych stylach wnętrzarskich.

1. Klasyczne wnętrza
Podłogi w pasy doskonale sprawdzą się w klasycznie urządzonych wnętrzach. Szczególnie polecamy taką aranżację, gdy mamy do czynienia z dużymi, przestronnymi pomieszczeniami. Jasne kolory i satynowe wykończenia będą idealnie wpisywać się w taką stylistykę.

2. Nowoczesne wnętrza
Podłogi w pasy rewelacyjnie odnajdują się również w nowoczesnych wnętrzach. W takiej aranżacji polecamy jednak zastosować kontrasty. Na przykład jasne pionowe pasy na ciemnym tle będą świetnym wyborem do minimalistycznego, skandynawskiego stylu.

3. Rustykalne wnętrza
Jeśli urządzamy wnętrze w stylu rustykalnym, to warto wykonać podłogę w sposób niedbale przecierany. Jasne pionowe pasy w połączeniu z drewnianymi meblami sprawią, że pomieszczenie nabierze jeszcze więcej stylu i charakteru.

4. Podłogi w pasy dla małych pomieszczeń
Podłogi w pasy sprawdzą się również w małych pomieszczeniach. Dzięki pionowym pasom, które skutecznie optycznie wydłużają przestrzeń, poczujemy się jak w większym pokoju. Warto jednak pamiętać, żeby stosować jasne kolory i unikać zbyt dużych pasków.

5. Jakie kolory wybrać?
Ostatnią, ale bardzo ważną kwestią jest wybór kolorów na naszą podłogę w pasy. Podłogi w ciemnych kolorach ładnie się prezentują w dużych pomieszczeniach. W małych warto zastosować jaśniejsze kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Możemy również połączyć jasne i ciemne kolory, co będzie ciekawym rozwiązaniem dla klasycznych wnętrz.

Podsumowując, podłogi w pasy to bardzo ciekawe rozwiązanie do naszych wnętrz. Warto jednak pamiętać, żeby dostosować wzór i kolory do stylu, w jakim chcemy urządzić nasze pomieszczenia.